Na motocyklu to vyfukuje, a je jedno zda máte Harleye, nebo obyčejného „fichtla“ jak se kdysi říkávalo. Proto by mělo být vaše oblečení především teplé. Ale i v létě?
Nu, podívejme se na to trošku podrobněji.
Tento problém není jednoduchý. Musíte si totiž upřesnit na co a na jak dlouho toto oblečení budete používat. Jezdíte- li denně do práce, budete jej asi střídat, ale pokud jezdíte pouze sezónně, budete potřebovat zase něco jiného. Pojedete-li na do zahraničí přes Pyreneje, plavky asi nebudou to pravé ořechové.
Takže vaše dilema bude jako první, zda volit textil nebo kůži. Nebereme nyní v potaz finanční stránku věci.
Výhody textilu jsou ty, že je lehčí, je v něm lepší pocit volnosti a lépe odolává počasí. Tím ovšem není myšlen obyčejný textil, ale ten na motorku. Takový, co má v sobě ukryty důmyslné věcičky, jako jsou třeba nepromokavé membrány a různé ventilace. A také údržba textilu je naprosto jednoduchá. Hodíte ho do pračky.
Kůžemá zase jiné výhody a tím je především pevnost. Závodí spolu kůže hovězí a klokaní. Proto je také kožený oblek na motorce o mnoho bezpečnější. Ovšem při počasí to kůže nevyhrává. Promokne a sušíte ji dva dny. Což je na delším výletu značná nevýhoda. Ale zase, bouráte, spadnete a jedete po asfaltu. Tedy svým tělem. Dvoudílné odění se rozdělí a záda jsou v akutním nebezpečí. Prodřená kůže (ta vaše) je jen minimum co se může stát. Kdežto kožená kombinéza vcelku drží jako přibitá a prodře se tak maximálně ona. A tím jsme se vlastně dostali k volbě, zda oblečení dvou, nebo jednodílné.
Ono ostatně, i když si zvolíte jednu z variant, kůži, nebo textil, mrskne po vás prodavač otázku, zda nechcete kombinaci obojího a začínáte vybírat znova.
Takže nakupujte opravdu s rozmyslem a pozor, možností je daleko více než je naznačeno v tomto mini článečku. Nenechte se zaskočit a něco si tom ještě přečtěte.