Získat v bance půjčku nemusí být zrovna snadné, existují-li okolnosti, které se bance ohledně naší osoby nebudou zdát. Zatímco úvěry v menších částkách banky pomalu vnucují každému svému klientovi, co se vyššího obnosu týče, banky zavírají dveře. Hypotéky, či velké půjčky jsou k dostání jen pro ty, kdo mají nadstandardní příjmy, čistý registr, a svatou trpělivost. Proč tomu tak je? Pro banky totiž platí různá pravidla, která je nutno bez výjimek dodržovat. Ten kdo pak peníze potřebuje nejvíc, na ně obvykle zkrátka nedosáhne. Co s tím?
Nebankovní společnosti
Jedná se o státem schválené, a bankou potvrzené společnosti, které mají povolení poskytovat úvěry ve své zemi. Většinou se pak jedná o nebankovní hypotéku Hypoteka-bez-registru v různých formách, tedy jako úvěr k financování nemovitosti, podnikatelský úvěr, či bezúčelovou půjčku. Není to nic nelegálního, a dokonce ani hazardního. Nebankovní společnosti totiž poskytují úvěry podobně, jako banky, avšak v jejich režii je mnohem snazší úvěr získat, ale také jej následně splácet.
Je to vlastně jednoduché. Vlastníte-li nemovitost, nebankovní společnost vám ochotně zapůjčí až 70% její odhadní hodnoty, a to na dobu splácení až 30 let. Chcete-li si na nemovitost půjčit, musíte mít našetřeno alespoň oněch 30%. Možná vám to nepřipadá fér, jelikož k získání hypotéky v bance stačí mít našetřeno 20% z ceny nemovitosti, avšak podívejte se na to jinak. Je dost možné, že v bance kvůli nedostatečným příjmům hypotéku ani nezískáte, zato zde ano. Ne že by nebankovní společnosti vaše příjmy nechtěly znát. Nemají však natolik přísná pravidla, jako společnosti bankovní, a tak jim postačí, když jsou vaše příjmy dostačujícím důkazem, že jste schopni své pohledávky splácet.
Úvěr pak můžete získat velmi rychle, na rozdíl od banky, kde jeho vyřízení může trvat i v řádu měsíců, a navíc jsou nebankovní společnosti ochotny přehlédnout i nějaký ten záznam v registru, jelikož vědí, že každý občas šlápne vedle.