Krása v podobě trvalek

Každá zahrada může kvést postupně od jara do zimy. Stačí si správně vybrat skladbu všech rostlinek, které pak nakombinujete ve své zahrádce dle toho, jak sami chcete, aby vypadala a kvetla. Nemusíte se spoléhat jen na jednoleté či dvouleté rostliny, můžete vybírat z celé škály trvalek.
Jak se trvalky pěstují? Nejlepší je, když si seženete již narostlé sazeničky. Nemusíte se zabývat celým tím předpěstováním a investice se Vám zajisté vyplatí. Některé trvalky se dají sehnat jako cibuloviny, jiné jsou jen čistě kořenové.
růžovofialové jiřiny
Nezapomeňte, že cibulové trvalky se většinou musí na zimu vybírat ze země, abyste se z nich mohli těšit i další rok. Takové pak uchovejte v suchu, nejlépe položené na novinovém papíře či ubrouscích. Doporučuje se, uchovávat je i v chladnu a temnu.
Ostatní trvalky jen dáte na vybrané místo, pořádně zahrabete kořenový systém do země, zalijete a pak už jen vytrháváte plevel či občas protrháte staré lístky a odkvetlé květy. Některé rostliny jsou ale naprostý nezmar, proto se nejdřív informujte, jak moc se rostlina množí, aby nezahubila ostatní trvalky či nebyla po pár letech úplně všude. Typickým invazivním druhem trvalky je Jestřábník. Krásná červeně až cihlově kvetoucí rostlina, která se ale během jednoho roku rozroste všude, kde má jen trochu příležitosti.
Trvalky mohou oplývat mnoha barvami a velikostmi. Některé jsou drobné s malými kvítky, drží se při zemi, kryjí půdu. Jiné jsou třeba traviny, které rostou do výšky, a když vykvetou, můžete mít květy dokonce na úrovni svých očí.
okvětní lístek
Při kombinaci květin nezapomínejte na to, že až na výjimky trvalky nekvetou po celou sezónu. Je potřeba je nakombinovat mezi sebou tak, aby kvetly postupně, a z jedné části zahrádky jste neměli jen zelené pole bez barevných kvítků. Taková zahrada potěší oči i duši jen na pár okamžiků, zrovna když kvete. Nenechte se zlákat krásnými květy odrůd jednoho druhu trvalky, vsaďte na rozmanitost

Close